Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Altın İğne Tedavisi Nedir?

Altın İğne Tedavisi Nedir?

Yüzdeki lekeler, sarkmalar, vücudun herhangi yerlerinde oluşan kırışıklıklar, sivilcelerden kalan yara izleri gibi çoğu kadının korkulu rüyası olan sorunlar için uygulanan çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlardan bir tanesi, estetik operasyonlarıdır. Ancak estetik operasyonların cilt üzerinde yapılırken bıçak kullanılması, operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonlar ve yüksek fiyatları nedeniyle pek çok kişi ameliyatsız estetik yöntemlerini tercih etmektedir.

Altın iğne uygulaması, cilt yüzeyinin altında kalan tabakalara onarılabilecek ölçüde  küçük hasar vererek o bölgedeki hücre sistemlerinin daha hızlı harekete geçmesini sağlar.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Altın iğne tedavisinin en çok kullanıldığı alanlardan biri, yüzde oluşan kırışıklıklardır. Kişinin isteği ile dudak çevresi, göz kenarı, boyun gibi belirli bölgelere altın iğne uygulaması yapılır. Uygulama yapılırken, cildin üst kısmına hiçbir zarar vermeden alt kısımdaki tabakalara iğneler ile ısı verilir. Verilen bu ısı, kolajen ve elastin dokularını uyarır ve uygulama yapılan bölgelerde cildin kendi onarım mekanizmalarının daha verimli ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Sivilce izlerini gidermek için, de altın iğne tedavisi kullanılır. Uzmanların önerdiği sayıda seanslar gerçekleştirip uygulama sonrası yapılması gerekenler eksiksiz bir şekilde yapılır ise sivilce izleri oldukça azalır, hatta fazla derin olmayan izler tamamen ortadan kalkabilir.

Hamilelik ve hızlı kilo alıp verme durumlarında oluşan çatlakların giderilmesi için de altın iğne tedavisi kullanılabilir. Ancak, çatlakların tamamen giderilip, pürüszüs bir cilde sahip olunması mümkün değildir. Çatlakların derinlikleri azaltılır, renkleri  deri rengine yaklaştırılabilir.

Vücudu en diri hale getiren bu işlem sonrasında adeta gençleşecek ve daha da iyi bir hale gelmiş olacaksınız. Çünkü vücut içerisinde ki sıvıyı da olması gereken en ideal hale getiriyor ve bebeksi bir tene sahip oluyorsunuz. Bu sayede de artık daha da çok gençleşiyor ve cildinizi daha iyi bir koruma altına da almış oluyorsunuz. Doktor tavsiyesi ile sizlerin cildinizde ki sorunu çözüme ulaştıracak ve bu tedavi süreci sayesinde cildiniz daha iyi hale gelecektir. Hemen sizlerde doktorunuza başvurun ve neler yapılacağı konusunda bilgi sahibi olun.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Kılcal Damarların Tedavisi başlıklı makalemizde Yüzdeki Kılcal Damarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.