Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Erteleme Davranışının Psikolojideki Etkisi

Erteleme Davranışının Psikolojideki Etkisi

Birçok şekilde yapmamız gereken veya yapamadığımız veya Bunu farklı günlere bıraktığımız işlerimiz olabilir bu durumda en önemli olan erteleme davranışı sayesinde Biz de çoğu zaman bu işleri ilerleyen günlerde dâhilinde unutabilir ve bu konularda sıkıntılar yaşayabiliriz.

Bu durum sayesinde de birçok zaman farklı maddi ve manevi kazanç kaybına uğrayabilir ve telafisi olmayacak şekilde karşımıza çıkabilecek farklı sonuçları ortaya koyabiliriz. Kısa sürede sizinle işlerinizi zamanında yapmanız gitmeniz gereken yerlere zamanında gitmeniz bu erteleme davranışı kavramından kurtulmanız sizin için büyük bir önem sağlar.

Birçok durumda da işlerimiz yolunda gitmediği takdirde borçlarınızı bu süre içerisinde daire dersiniz ve ertelediğiniz borçlarınız daha da artarak sizin ödemeniz de zorluklar yaşadı bilmesi söz konusu olur. Her şeyi zamanında yapmanız ve her durumu zamanında değerlendirmeniz sizin açınızdan birçok zamanda kolaylık sağlar ve imkân olasılıklarını genişleterek sizlerin karşı tarafa sağladığınız güveni ortaya koyar.  Erteleme davranışı aslında karşı taraf açısından bir güvensizlik belirtisidir. Farklı durumlarda sizde erteleme davranışı sergilediğini sürece karşı tarafa zor duruma sokabilir ve o kişinin Sizin hakkınızda olumsuz şeyler düşünmesine neden olabilirsiniz.

Hayatınızda değişiklikler yapmak için de bazen erteleme davranışı sergileyerek bu konuda en önemli yapacağınız değişiklikleri bile bekleterek hayat standartlarınızı ve şartlarınızı düşük bir seviyede tuttuğunuz göz önüne çıkar.  Bu da sizin gerekli iş ve sosyal hayatınızda birçok şekilde olumsuz sonuçlar doğurarak kariyer hedeflerinizi ulaşamamanız açısından önemli bir yer tutar. Bu hayatta erteleme davranışı aslında bir işi ya da bir durumu oluruna bırakmak gibi bir şeydir.

İlgisizlik ve bu konu hakkında bilgisiz bir durumda olmanız sizin açınızdan birçok olumsuz davranışı ve olumsuz bir yapıyı birlikte getirir.  Arklı terlikleri değerlendirme den farklı özelliklere sahip olmadan İnsanlar hayatlarında birçok şekilde yanlışlar yapabilir ve bekledikleri birçok konu hakkında da zarar görebilirler. Kısa sürede size en etkili şekilde bu duruma bir el atıp Beklediğiniz bütün her şeyi zamanında yaparak bu sorunların kısaca ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz ve en olumlu şekilde yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beyin Ve Zihin Gelişiminin Geleceğe Katkısı başlıklı makalemizde Beyin Ve Zihin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.