Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Yaşama süresinin kalitesi bir biçimde uzatılması ve daha dinç olmak için yapılan destek tedavilerden biri de medikal ozon tedavisidir. Ozon tedavisi, kan yoluyla yapılan bir tedavidir. Tedavi sonrasında, anti oksidan sistemde aktivite artışı, metabolizmada hızlılık, enerji artışı, kollojen doku aktivasyonu, damar cidarının yenilenmesi gibi çeşitli iyi yönlü tepkiler ortaya çıkmaktadır.

Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Hastalıklar?

Damar dolaşım bozukluklarının tedavisinde ve damar hastalıklarının tedavisinde ozon tedavisi yöntemi kullanılır.

Pankreas hücrelerinin yenilenmesi ve doğal insülin salınımının artması için uygulanır ve hastanın ilaç ihtiyacı azaltılır.

Metabolik sendrom, aterosklerotik hastalıkların kronik evrelerinde hastalığı kontrol etmek ve atakların sayısını aza indirmek için ayrıca hastanın ilaç ihtiyacını azaltmak için kullanılır.

Romatizmal hastalıklarda hastanın ilaç ihtiyacını azaltmak ve ağrıları kontrol altına almak için, hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak ve deformasyonları önlemek için ozon tedavisi kullanılır.

Ozon tedavisinin, farklı birkaç tane uygulama metodu vardır. Bunlardan hangisinin uygulanacağına, doktorlar hasta ile görüştükten sonra karar verirler. Yani ozon tedavisi kişiye özel doktor tarafından hazırlanan bir uygulamadır.

Ozon Tedavisi ile Zayıflama

Bölgesel olarak uygulanan ozon tedavisi ile yağların yakımı sağlanır ve aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılabilir.

Ozon Tedavisi İle Cilt Bakımı

Ozon tedavisi ile, ciltte yenilenme ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanabilir. Detoks amacı ile de kullanılır ve parlak- pürüzsüz bir cilt oluşturulur.

Genelde kilo alamayan kişilerde sıkça görülen bu rahatsızlık için aslında bir nevi gözenekleri açma işlemi gibi düşünebilirsiniz. Sizlerin iştahsızlık gibi sorunlar kan içerisinde ki besin değerlerinin oluşamamasından kaynaklanmaktadır. Sizler bu tarz durumlar da ozon tedavisi sayesinde kan akışınızı denge de tutacak ve en iyi şekilde artık sizler de metabolizma dengesini de sağlamış olacaksınız.

Özellikle de bağışıklığı zayıf olan kişilerde oldukça fazla görülmektedir ve bu durum karşısında da sık sık hastalık evresi gözlemlenmektedir. Gribal enfeksiyona dahi daha çabuk kapılma olasılığı yüksektir. Sizler bu tedavi sonrasında kendinizi daha enerji hissedeceksiniz ve daha zinde bir şekilde spor yapmanız da güçlenecektir. Böylelikle de kan dengesi en iyi konuma da gelmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Otoimmün Hastalıklar Nelerdir? başlıklı makalemizde Otoimmün Hastalıklar Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.