Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Peyronie Hastalığı Nedir?

Peyronie Hastalığı Nedir?

Peyronie hastalığı, penis içerisinde bulunan ve sertleşmeyi sağlayan iki silindir yapının duvarlarında meydana gelen hasar ile bu dokunun esnekliğini yitirmesi ve sertleşmesi sonucunda peniste ağrı ve şekil bozukluğu oluşması hastalığıdır.

Hastalığın başlangıç evrelerinde sertleşme sırasında peniste ağrı ve eğrilme oluşur. Bu ağrı nedeni ile kişi ilişkiyi yarıda kesebilir veya sertleşme sona erebilir. Herhangi bir tedavi uygulanmazsa eğer, ağrı bir süre sonra ortadan kaybolur ama penis eğriliği artmaya devam eder. Eğriliğin oluştuğu bölgedeki sert doku el ile hissedilebilir. Eğrilik çok arttığı zaman, ilişki mümkün olmayabilir. Zaman içinde de buna bağlı olarak sertleşme sorunu ortaya çıkar ve kişinin ruhsal durumu da olumsuz etkilenir.

Peyronie Hastalığının Tedavisi

Bu hastalığın, bilinen 2 aşaması vardır. Akut ve kronik dönem olarak adlandırılır ve akut dönemi ağrılı geçen ilk 6 ayı içine alırken, dokunun içinde kalsiyum biriktiği ve ağrının artık olmadığı dönem de kronik dönemdir.

Hastalığın akut döneminde tedavi, ağızdan kullanılan ilaçlarla yapılır. Ancak kullanılan bu ilaçların etkinliği pek fazla olmadığı için son zamanlarda tercih edilmemektedir.

Penisteki sertleşmiş dokunun gerilemediği ve bozukluk nedeni ilişkiye girmekte zorlanılan dönemde cerrahi tedavi önerilir. Burada en önemli nokta, cerrahi tedavi uygulanacak kişinin sertleşme probleminin olmamasıdır. Sertleşme problemi olan hastalarda, şeklin düzeltilmesi ereksiyon sorununu iyileştirmez. Bu kişilerin ayrıca penis protez uygulaması yapması da gerekmektedir.

Genelde sağlıksız beslenme, aşırı kilo, yağlı yiyecekler ve alkol bu rahatsızlığın an başta gelen sebeplerden birisidir. Özellikle de hareketsizlik bu hastalığı daha da ileri seviyeye taşımakta ve bunnu en güzel ilacın ise spordur. Sizler yüzme konusunda deneyiminiz varsa eğer sporun her zaman en iyisi yüzmektir.

Koşmak ya da yürümekten oldukça fazla kalori verdiren yüzme sporu sizler için en önemli etkendir. Yazın ve kışın mutlaka yüzmeyi ihmal etmeden de yaşam standartlarınız da en iyi kademeye gelebilirsiniz. Bu anlamda da her zaman sizler de bu sağlıklı duruşunuzu sergileyecek ve en önemli etken ise her daim zinde olmanız olacaktır.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.