Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Psikoloji de İletişim Yetersizliği

Psikoloji de İletişim Yetersizliği

Bu konuyu sizleri birçok Konu başlığı altında ve at birçok farklı şekilde anlatabiliriz. Hayatımızda sıkça yaptığımız bir durum olan bu kavram bizim aslında her dakika kullandığımız bir şeydir.  İletişim insanların birbiriyle konuşması veya farklı cihazlarla birlikte birbirlerine ulaşması veya haber platformları sayesinde bizimle irtibat kurması alanlarında birçok farklı konu ve başlıklar altında yer alabilir. Artık etrafımıza baktığımızda birçok iletişim aracı hayatınız içerisine girmiş ve bizim işlerimizi kolaylaştırmak adına eski yıllardan günümüze kadar gelişerek teknolojinin de sağladığı imkânlar dâhilinde en iyi bir yapı ve en iyi bir hal almıştır.

En basit olarak insanların birbiriyle konuşması da bir iletişim örneğidir ve Buna ek olarak söyleyebileceklerimiz Saymakla bitmez hayatımız içerisinde yer alan televizyon Radyo telefon gibi cihazlarda aslında bir iletişim aracıdır insanların birbiriyle haberleşmeleri için kullandıkları. Bu cihazlar onların birbirleri ile iletişime geçmelerini sağlar ve hayatlarında gayet kolay bir şekilde yaşamaları için olanak sağlar Sadece insanlar arasında değil aslında dünyada birçok canlı arasında da iletişimi sağlamak için farklı yollar ön plana çıkmıştır.

Bazı hayvanlar çıkarttıkları farklı ve garip seslerle aralarındaki iletişimi sağlayabilirler veya bazı böcekler ise farklı şekilde bizim duyamayacağımız sesler çıkartarak kendi aralarındaki iletişimi ve haberleşmeyi iyi bir şekilde sağlamış olurlar. Hayatımızda birçok şekilde yerleşen bu kavram bizim Aslında olmazsa olmazlarımızdan biridir ve iletişimin olmadığı takdirde kültür ve seviye düzeyinizin de yükselmesinin herhangi bir anlamı ve önemi yoktur.  Kısa sürede günümüz teknolojisine ayak uydurarak Girişen iletişim hakkında bize de fazla bilgi sahibi olmak istersek eğer bu konuda gereken araştırmaları en iyi şekilde yapmamız gereken koşullara kendimize en farklı şekilde oluşturmamız çok önemlidir.

Hayatımızı en iyi bir hale getirmek  ve en olumlu sonuçları almak için biz de iletişim Şeklimiz de kendimize özgü tavırlarınızla ve karşımızdaki iletişim kurduğumuz kişileri iyi bir şekilde değerlendirerek her zaman olumlu sonuçlar alabilir ve birçok anlamsız durumu ortadan kolaylıkla kaldırmış olabiliriz. Kısa sürede yapacağımız bu değişikliklerle ve yeniliklerle bizde hayatımıza en farklı bir şekilde anlatabilir ve karşımızdaki kişileri anlamak yolunda iyi bir şekilde ilerleyebiliriz

Bir önceki yazımız olan Erteleme Davranışının Psikolojideki Etkisi başlıklı makalemizde Erteleme Davranışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.