Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Vicks Faydaları Nelerdir?

Vicks Faydaları Nelerdir?

Vicks, nefes açma amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca içerik olarak da nefes açıcı etkisi olan ve solunum yoluyla alınan bir ilaçtır. Öksürük ve soğuk algınlığının etkilerini azalttığı bilinmektedir. Ferah ve mentollü kokusu ile kişide serinlik hissi uyandırır.

Göğüs tıkanıklığını gidermekte ve baş ağrısını geçirmekte etkili bir yardımcı rolü vardır. Ayrıca burun tıkanıklığını açar, kas ağrılarını dindirir ve tırnak mantarlarını temizler.

Vicks bir diğer kullanım alanı, sivrisinekleri uzaklaştırmaktır. Bu sayede uyku kalitesi de artmış olur.

Şimdi, Vicks faydalarını madde madde sayacak olursak, şöyle sıralayabiliriz;

Baş ağrısını geçirmek için;

Baş ağrısının neden olduğu baskının hissettirdiği sıkıntılı durumu hafifleten Vicks, rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğu için baş ağrısını gidermeye yardımcı olur. Ağrıyan bölgeye sürülüp masaj yapılarak uygulandığında ağrıyan bölge ferahlar ve ağrı diner.

Kas ağrılarını gidermek için;

Günlük hayatta yapılan koşuşturmaca sonrası meydana gelen bacak ve baldır bölgelerindeki ağrıyı gidermek için, Vicks ile o bölgeye masaj yapılır. Vicks verdiği ferahlık hissi ile beraber, ağrı diner.

Tırnak mantarlarından kurtulmak için;

Tırnak mantarlarından kurtulmak için, 2 hafta boyunc düzenli olarak Vicks kullanmak etkili olacaktır. Düzenli kullanım sonucunda mantar probleminden kurtulursunuz.

Soğuk algınlığını hafifletmek için;

Vicksi boyun ya da göğüs kısmına sürdükten sonra, üzerine bir havlu sararak, tıkalı olan burnun açılmasında ve göğüs tıkanıklığının giderilmesinde etkili olur.

Gribal enfeksiyon da en iyi görevi üstlenmekte ve gözleri yaşartma da burun tıkanıklığını açmaktan yana yıllardır en iyi etkiyi göstermektedir. Sizler çocukluğunuz da bile Vicks hatırlarsınız ve ailemiz bunun adına genelde vikis demektedir.

Almanya da üretilen ve dahiyane bir görevi üstlenen Vicks yediden yetmişe yıllardır herkesin soğuk algınlığın da sırt ağrılarında, burun tıkanıklığında kullanmaktadır. Muhteşem bir etkisi olan Vicks kısa süre içerisinde üretildikten sonra dünya geneli kanıtlamış bir ürün ve herkesin grip olduğunda mutlaka kullandığı nefes açıcılardan birisidir.

Sadece krem olarak piyasaya sürülen Vicks günümüz de artık haplar ve iğneler olmak üzere birçok alanda da kendini geliştirmiş bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ankilozan Spondilit Nedir? Neden Oluşur? başlıklı makalemizde Ankilozan Spondilit hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.