Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Yoğurt Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Sadece Türk mutfağının değil dünya mutfağının da önemli bir besini olan yoğurt diyeti sayesinde zayıflama imkânı da veriyor. Farklı diyet yöntemi arayanlar için ideal bir diyet yöntemi olarak öne çıkan yoğurt diyeti sayesinde sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek de mümkün oluyor.

Yoğurt Diyeti Nedir, Neden Yapılır?

Yoğurt diyeti aslında yoğurdun gün içinde sık tüketilmesine dayanan bir diyet türü olarak öne çıkmaktadır. Vücutta fazlalık olarak biriken yağların yakılması için çok etkili olan yoğurt, içinde barındırdığı amino asit ve kalsiyumlar yüzünden toksinlerin dışarıya atılması için son derece etkili bir besindir. Özellikle bağırsak sorunu olanlar için de oldukça şifalı özellikler gösteren yoğurt, bu bakımdan rahat sindirimi ile sorunsuz bir şekilde vücut tarafından benimsenir.

Yoğurt diyeti ile yağların yakımı mümkün olduğundan bu diyeti uygulayarak kısa sürede önemli sonuçlar almanız da mümkün hale gelmektedir. Elbette yoğurt diyetini uygularken diğer beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoğurt diyetinin yapılış amacı her gün belirli oranlarda sadece yoğurt yemektir. Bunun dışında bir tür ara öğün olarak yoğurdu düşünmemeniz gerekmektedir. Günün farklı saatlerine yayacağınız yoğurt tüketimi ile birlikte sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurt diyeti nasıl yapılır sorusuna yanıt için belirli bir programı takip etmeniz gerekecektir. Yoğurt özellikle çinko, kalsiyum, magnezyum açısından zengin olduğundan gün içinde ihtiyaç duyduğunuz besinleri alabilmenizi sağlayacaktır. Fakat tercih edeceğiniz yoğurdun doğal yani ev yapımı olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde çeşitli koruyucular ile vücudunuza zarar verebilirsiniz. Yoğurt diyetini şu şekilde yapabilirsiniz;

  • İlk Gün; 5 adet pişmiş patates ve 6 bardak yoğurt,
  • İkinci Gün; 120 gram haşlanmış tavuk ve 6 bardak yoğurt,
  • Üçüncü Gün; 120 gram dana eti ve 6 bardak yoğurt,
  • Dördüncü Gün; 150 gram balık ve 6 bardak yoğurt,
  • Beşinci Gün; Meyve ve sebzeler, 6 bardak yoğurt
  • Altıncı Gün; Altı bardak yoğurt,
  • Yedinci Gün; Maden suyu ve 6 bardak yoğurt.

Bu şekilde yoğurt diyetini sağlıklı bir şekilde yapma imkanı elde edebileceksiniz. Ancak sadece yoğurt yemek özellikle iştahı çok olan bünyeler için bir anda olumsuz etkiler yaratabilir. Bunun içinde yoğurt diyetini destekleyecek besinler yiyebilirsiniz.

Yoğurt Diyetinde Zayıflamak Mümkün mü?

Yoğurt diyeti ile zayıflamak ilk başta çok zorlayıcı, enerji düşürücü ve yorucu gelebilir. Bu yüzden yoğurdu diğer sağlıklı ve diyete uygun besinler ile tüketmek yararlı olacaktır. Bunun için örneğin gün içerisinde ana ve ara öğünlerde yoğurdun yanında sebze çorbası, sebze yemeği, şekersiz çay, meyve, beyaz et, meyve gibi besinleri tüketebilirsiniz.

Zayıflamak isteyenler için her diyet listesi aynı zamanda istedikleri sonuçları veremeyebilirler. Bu durumda da diyetisyen yardımı almanız metabolizmanıza göre daha doğru listeleri seçerek zayıflamanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kısır Kaç Kalori? Kilo Aldırır mı Yoksa Zayıflatır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.