Güzellikten cilt bakımına, kadın sağlıktan erkek sağlığa, diyetten zayıflamaya püf noktalarına kadar daha bir çok konuyu özgünleştirerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Yüzdeki Kılcal Damarların Tedavisi

 

Yüzdeki Kılcal Damarların Tedavisi

Yüzdeki kılcal damarların çatlaması, deri yüzeyine yakın olan ve genişlemiş damarların görünür hale gelmesidir. Bu çatlamaların sebeplerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Hassas bir cilde sahip olmak
  • Cildin ince bir yapıya sahip olması
  • Gül hastalığının olması
  • Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak
  • Fazla miktarda kortizonlu krem kullanmak
  • Genetik hastalıklara sahip olmak
  • Radyasyon ışıkları ile tedavi
  • Burun ameliyatı olmak

Bu sebeplerden kaynaklanan damar çatlamaları eğer tedavi edilmezse, kendiliğinden geçmezler. Kılcal damar çatlamasının tedavisi lazer ile yapılır. Dermatoloji uzmanı tarafından uygun görüldükten sonra,  yapılmasında bir sakınca görülmez. Cinsiyet, yaş, ten rengi fark etmeden her kişiye uygulanabilir bu tedavi.

Ancak kanama bozukluğu olan, epilepsi hastalığı olan, kalp pili taşıyan insanlara uygulama yapılamaz.

Kılcal damar tedavisi uygulanırken, herhangi bir anestezi yöntemi kullanılmaz. 1-4 seans arasında 4 haftalık aralıklarla ortalama 15 dakika süren seanslar yapılır. Uygulanan bu lazer tedavisi vücuda herhangi bir zarar vermez. Çok az hissedilen bir acıyla kolay ve hızlı bir şekilde yapılır.

Doğal Yöntemlerle Kurtulmak Mümkün

Herhangi bir lazer tedavisine gerek duymadan evde bitkisel yöntemlerle de tedavi etmek mümkündür. Lazım olan malzemeler 2-3 adet at kestanesi ve 100 gram zeytinyağıdır. At kestanesinin kabuğunu rendeleyip, üstüne zeytinyağı ilave ederek bu karışımı 25 gün kadar bekletin. Beklemesi süresi bittikten sonra kılcal damar olan bölgelere  geçene kadar uygulayınız.

Her zaman doktor kontrolünde uygulanacak olan işlemler sizler için daha doğru olan olacaktır. Çünkü hafife alınmayacak kalıcı izler ve daha da çok etkileyici olacak olan işlemler doktorlar kontrolünde daha yaralı olacaktır. Böylelikle de yüzler de yer alan kılcal damarların daha da çok belirgin hale gelmesi şişmesi gibi birçok etkenlerinde tamamen kalkmasını sağlayabilirsiniz. Doktorunuz kontrolün de bu kılcal damarların neden fazla belirgin hale geldiğini tespit etmesi sonucunda uygulanacak olan birçok tedavi yöntemleri sizlerin ilerleyen süreçlerde ki yüz hattınız için daha da ideal olanı olacaktır. Böylelikle de artık pürüzsüz ve sizleri rahatsız etmeyecek olan yüz cildine de sahip olmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Yara İzleri Tedavisi İçin Ne Yapılabilir? başlıklı makalemizde yara izleri ve yara izleri tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı oyla!
[Toplam: 0 Toplam: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.